Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS | ГлавнаяМой профиль | Регистрация | Выход | Вход

Главная » 2015 » Июль » 29 » В етнографічному комплексі "Українське село" відбулася Літня Школа ВЕГО "МАМА-86"
10:16
В етнографічному комплексі "Українське село" відбулася Літня Школа ВЕГО "МАМА-86"

З 19 по 26 липня 2015 року в місті Киеві (Етнографічний комплекс "Українське село" http://www.etno-selo.com.ua ) відбулася Літня Школа для керівників та активістів регіональних осередків ВЕГО «МАМА-86», у якої взяли участь представники багатьох осередків Всеукраїнської організації із різних регіонів України. Від Запорізького регіону у школі брали участь Андрій Єлькін, директор МЕГО "Мама-86-Запоріжжя та педагог-організатор ЗНВК №19, і Лілія Кожокар, секретар КР, асистент проектів, викладач хімії та біології. 

Школу відкрила вступною промовою Голова Координаційної Ради ВЕГО «МАМА-86» Ганна Голубовська-Онісімова.

20-23 липня розглядався Тематичний напрямок «Екологізація політики та практики», зокрема Кампанія «Тиждень екологічного споживача».  Про реалізацію кампанії ТЕС у 2015 р. (тематика, особливості проведення ТЕС-2015, участь та діяльність на національному і регіональному рівнях, очікувані результати) розповіла Марта Руда, координатор напрямку.

Тетяна Ситник, експерт, надала Відомості про стан справ за тематикою про виклики та можливості впродовж підготовки та проведення ТЕС-2015 на національному та регіональних рівнях.

Представники регіональних осередків звітували про здобутки, проблеми та досвід проведення ТЕС-2014. Саме в цьому році в Запоріжжі інформаційно-просвітницька кампанія "Живи органічно!" в рамках Тижня екологічного споживача пройшла дуже насичено та цікаво. Про це в ході десятихвилинній презентації говорив регіональний координатор ТЕС в Запоріжжі Андрій Єлькін. Він презентував шість збірників уроків (разом зі збіркою "Живи органічно"), які системно видаються силами педагогів ЗНВК №19 в рамках програм розвитку ДЮГО "Республіка Мрія". 

Представники регіональних осередків за допомогою тренерів-модераторів (Руслан Краплич, Руслана Кашина) та координатора проекту (Марта Руда) обговорювали висновки та уроки проведення ТЕС 2014 та подальшу спільну роботу-брейнстормінг для визначення особливостей тематичного фокусу проведення кампанії ТЕС-2015. 


21 липня відбувся тренінг з комунікації (методи, типи комунікації; цільові групи; меседжі) з розглядом прикладів побудови комунікацій у кампанії «Тиждень екологічного споживача», який провела тренер Марина Говорухіна. Визначали комунікаційні цілі, цільову аудиторію  та її потреби. Розробляли ключові повідомлення для цільової аудиторії, ефективні канали комунікації та донесення інформації до цільової аудиторії. Відбулася сесія з Оцінкі ефективності комунікаційної стратегії (первинні та вторинні критерії)

22 липня Тренери-модератори - Руслан КрапличРуслана Кашина, координатор проекту (Марта Руда)  допомогали учасникам у визначенні пропозицій до планування заходів кампанії ТЕС-2015 на національному та регіональному рівнях та у подготовці  першого драфту плану заходів кампанії ТЕС-2015:

•    Оголошення проблем територій\громад, які відповідають тематиці ТЕС, кожним із учасників

•    Корегування опису проблеми, за вимогами донорів і програм міжнародної технічної допомоги для України
•    Уточнення цілей проектів, їх відповідність критеріям оцінювання проектів донорами;

•    Формулювання 3-х рівнів результатів і визначенням кількісно-якісних показників для подальшого якісного звітування;

•    Корегування планів виконання проектів, з врахуванням логічно-послідовних зв’язків 

23 липня відбувся Тренінг «Моніторинг екополітики» в рамках напрямку «Екологізація політики та практики». Експерти  -  Володимир Білоконь та Марта Руда, координатор проекту, розповіли про Моніторинг процесу формування та реалізації екологічної політики на національному та місцевому рівнях. Вони розповіли про Інформаційні потреби для проведення моніторингу та особливості застосування показників, про процеси Трансформування інформаційних потреб  в систему показників.

День 24 липня був присвячений тематичному напрямку «Покращення доступу громадян до безпечної питної води та санітарії» та Водному мережевому проекту СІДА «Забезпечення рівного права на воду та санітарію». Координатор проекту, Анна Цвєткова, звітувала про прогрес виконання плану "жовтень 2014 – липень 2015". Керівники регіональних осередків виступили з презентаціями з висвітленням: 1) що планувалося, 2) що виконано - результати, 3) які проблеми, 4) які основні уроки. Відбулося спільне обговорення результатів незалежного моніторингу якості питної води, опитування домогосподарств, візуалізації отриманих результатів, в т.ч. інфографіка, картування проблем доступу до питної води та санітарії, проведення самооцінки – інструмент + аналіз ситуації – подальші кроки.

Обговорювалися умови проведення пілотів з ПБВ: регіони представляли проблеми, які виявились найбільш важливими і такими, які організація зацікавлена вирішувати.

25 липня відбувся тренінг з Планів забезпечення безпеки водопостачання та водовідведення, експерт – Стрикаленко Тетяна Василівна, Планувалася робота проекту на період до кінця 2015 року.

Також відбулося сесія, присвячена Мережевому проектові «Підвищення рівня поінформованості та комунікацій, створення потенціалу для остаточного вирішення проблеми непридатних пестицидів в Україні» (Sida). Координатори регіональних проектів (керівники осередків) з Вінниці, Запоріжжя, Кіровограду, Миколаїва, Ніжину, Нової Каховки, Полтави, Сум, Хмельницького, Яремче звітували про хід виконання Проекту за період липень 2014 – червень 2015.

Ольга Цигульова, координатор напрямку "Хімічна безпека" та проекту, узагальнила результати впровадження національної інформаційної кампанії «Майбутнє без непридатних пестицидів» (листопад 2014 – травень 2015) у регіонах. Вона презентувала план роботи за проектом на період липень 2015 – червень 2016, проаналізувала  передумови проведення пілотних проектів у регіонах.

Денис Павловський, асистент напрямку "Хімічна безпека" ВЕГО "МАМА-86" розповів про виконання проекту «Toxic-Free Living Environment for the Future Generation in Ukraine» (SSNC), про участь ВЕГО «МАМА-86» у Міжнародному опитуванні з питань хімічної безпеки (SSNC). Він також презентував досягнення в рамках кампанії «Підвищення поінформованості про небезпеку відпрацьованих батарейок та їх збір для подальшої безпечної утилізації» (МТС). 

Літня Школа відбулася за фінансової підтримки Шведського агентства з міжнародного розвитку.

 

Категория: Новости - Вестник Мечты | Просмотров: 477 | Добавил: rm | Теги: Літня школа, МАМА-86, ВЕГО МАМА-86 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar

Меню сайта

Журнал "Вісник Мрії" є періодичним виданням ГО «Дитячо-юнацька екологічна громадська організація «Республіка Мрія», яка з 10 листопада 2013 року як асоційований член увійшла в мережу Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86».  Про ВЕГО "МАМА-86"

Форма входа

Поиск

Новые комментарии

Ссылка на сборник