Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS | ГлавнаяМой профиль | Регистрация | Выход | Вход

Главная » 2016 » Март » 1 » Січень 2016 - USETI Alliance Bulletin
17:25
Січень 2016 - USETI Alliance Bulletin

Інформаційний бюлетень Альянсу Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні пропонує Вам ознайомитись з основними тенденціями сфери вищої освіти в Україні. Ми зробили підбірку матеріалів, які, на нашу думку, найширше ілюструють розвиток освіти в Україні, особливо тих аспектів, що стосуються зовнішнього незалежного оцінювання та кампанії вступу до вищих навчальних закладів.

У лютому 2016 року тема зовнішнього незалежного оцінювання 
та вищої освіти була висвітлювана українськими ЗМІ досить інтенсивно. Зокрема, на вебінарі заступників директора УЦОЯО були надані відповіді щодо процедур реєстрації та проведення ЗНО у 2016 році. Мас медіа не оминули новацій у зовнішньому незалежному оцінюванні, а саме апробація аудіювання з іноземної мови. Також продовжує бути актуальною тема реєстрації на ЗНО абітурієнтів з Криму і тимчасово окупованої території Донбасу, а такожвдосконалення механізму здобуття освіти для осіб, які проживають на тимчасово окупованій територіях. Набуло широкого обговорення питання переведення середнього балу атестата у 200-бальну шкалу. Міністерство освіти і науки оголосило дату початку вступної кампанії-2016, обговорювалися і зміни у розподілі держзамовлення між ВНЗ. Сергій Квіт наголосив на зменшенні кількості акредитованих університетів в Україні.
 
 
ЗНО-2016

«ЗНО справедливо вважається найуспішнішою реформою за весь час незалежності держави. Робота центру, забезпечення системи ЗНО користуються заслуженою довірою суспільства», - на цьому наголосила перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун під час відповіді на запитання депутатів з трибуни парламенту 19 лютого 2016 року.
 
Як повідомила Інна Совсун, змінили фактично все керівництво УЦОЯО: директора і трьох його заступників. Восени 2015 року також було прийнято рішення про внесення змін до Закону «Про державний бюджет» і прийнято постанову Кабінету Міністрів про виділення додаткових 10 мільйонів гривень на забезпечення роботи УЦОЯО. Завдяки цим грошам було оновлено матеріально-технічну базу УЦОЯО та регіональних центрів оцінювання якості освіти, що не оновлювалась із 2009 року.
Інна Совсун наголосила, що через воєнно-політичний стан у країні було втрачено Донецький і Кримський регіональні центри оцінювання якості освіти. Їм на заміну з нуля створили регіональні центри у Слов'янську та Херсоні. У листопаді 2015 року було прийнято постанову про підвищення зарплат працівників УЦОЯО та регіональних центрів і це дало можливість вирішити питання кадрового забезпечення.
16 лютого, на запрошення освітнього порталу «Педагогічна преса», відбувся вебінар за участю заступників директора Українського центру оцінювання якості освіти Наталії Юр та Ольги Стрелюк.
 
Вони відповіли на актуальні запитання, що стосуються процедур реєстрації та проведення зовнішнього оцінювання у 2016 році. 
Найбільше читачів порталу цікавили процедури проведення державної підсумкової атестації у формі зовнішнього оцінювання; можливість зареєструватися, у разі відсутності паспорта громадянина України; терміни опрацювання реєстраційних документів та отримання інформації про результати реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.

Ольга Стрелюк зауважила, що в 2016 році для всіх випускників загальноосвітніх навчальних закладів ДПА у формі ЗНО буде проведено з української мови та літератури, математики або історії України. Якщо особа не планує вступати до ВНЗ, то може виконувати лише ті завдання сертифікаційної роботи, результати виконання яких будуть зараховуватися як державна підсумкова атестація. Відомості з результатами ДПА будуть надіслані до навчальних закладів не пізніше 31 травня. Наталія Юр зазначила, що термін опрацювання реєстраційних документів становить 10 робочих днів з моменту отримання їх регіональними центрами оцінювання якості освіти. 

 
euroosvita.net
Абітурієнти з Криму мають змогу зареєструватись на основну сесію та додаткову ЗНО у Херсоні. На сайті Херсонського регіонального Центру оцінювання якості освіти є окремий розділ для абітурієнтів з Криму, де розписана процедура отримання шкільного атестату та проходження зовнішнього незалежного тестування.
 
Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту УНН розповів директор Херсонського регіонального Центру оцінювання якості освіти Максим Кирпенко. За словами М.Кирпенка, жоден документ виданий на окупованих територіях не визнається українською державою, тому кримським абітурієнтам, які закінчували школу після окупації, доведеться отримати документи українського зразка.
"Випускники 14, 15 і 16-го років з непідконтрольних територій, які отримали документи про освіту зразка тих територій, де вони знаходяться - не мають атестатів українського зразка. Тому вони повинні пройти процедуру отримання атестату державного зразка. Визначено 19 тисяч начальних закладів по Україні, де вони можуть закріпитись в формі екстернату та дистанційно закінчити школу" - розповів М.Карпенко.
 
Також М.Карпенко зазначив, що існують проблеми в складності із знаходженням контактів з кримськими абітурієнтами через інформаційну блокаду.
 
"Ми звертаємось за інформаційною підтримкою до Представництва Президента України в Криму, до кримськотатарського інтернет-радіо "Куреш", яке має змогу транслюватись на півострові. Тобто знаходимо контакти для того, щоб інформація хоча б частково потрапляла до кримських абітурієнтів. І звісно інформація відкрита в мережі Інтернет, на нашому сайті" - додав М.Карпенко.
Нагадаємо, реєстрація на основну сесію ЗНО відбуватиметься з 1 лютого до 4 березня. Саме ж ЗНО триватиме з 5 травня до 4 липня.
 
Абітурієнтам, що проживають на непідконтрольній території Донбасу, рекомендують заздалегідь потурбуватися про пропуски через лінію розмежування
 
У Донецькому регіональному центрі оцінювання якості освіти рекомендують абітурієнтам, що проживають на непідконтрольній території Донбасу, заздалегідь вирішити питання з перепустками для перетину лінії розмежування, щоб зареєструватися для проходження зовнішнього незалежного оцінювання на контрольованій Україною території.
 
"Я хотів би звернутися до тих абітурієнтів, які перебувають на
непідконтрольній території Донбасу, заздалегідь вирішити питання з перепустками для перетину лінії розмежування, щоб зареєструватися для проходження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) на контрольованій Україною території.
 
"Я хотів би звернутися до тих абітурієнтів, які перебувають на непідконтрольній території, щоб вони заздалегідь потурбувалися про перепустку через пункт пропуску на лінії розмежування. Посилання на сайт СБУ розміщено на нашому сайті в розділі "Особливості реєстрації на непідконтрольній території", - сказав представник Донецького регіонального центру Володимир Власов під час включення по Skype на брифінгу в Києві у вівторок.
Він зазначив, що в цьому розділі можна отримати інформацію про реєстрацію на ЗНО. Також консультацію можна отримати в пунктах реєстрації на території Донецької та Луганської областей (три - в Луганській області і шість - у Донецькій області), які перебувають під контролем України.
 
В.Власов роз'яснив, що абітурієнти мають приїхати на підконтрольну Україні територію, звернутися до навчального закладу, екстернатом пройти навчання й скласти іспити за 11-й клас.

 

Для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні зареєструвалося понад 100 тисяч осіб. Про це Укрінформу повідомили у прес-службі Центру оцінювання якості освіти.

 
"Триває реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. Станом на 25 лютого 2016 року зареєстровано 111 407 осіб", - йдеться у повідомленні. За даними УЦОЯО, найбільше абітурієнтів зареєструвалося у Дніпропетровській (12 213), Харківській (10 267), Одеській (7 870), Львівській (7 599) областях та у Києві (7 372).
 
За попередніми даними, 99,4% із зареєстрованих будуть складатиЗНО з української мови та літератури, 71,5% - з історії України, 49,9% - будуть складати ЗНО з математики. На ЗНО з англійської мови зареєструвалося 34,6%.
 
Нагадаємо, що в цьому році для випускників шкіл поєднали державну підсумкову атестацію (ДПА) та зовнішнє незалежне оцінювання: результати ЗНО будуть зараховуватися як оцінки за державну підсумкову атестацію з української мови та літератури, історії України або математики.


ukrinform.ua

Станом на 25 лютого 2016 року 245 осіб отримали відмову в реєстрації, повідомляє відділ інформації та комунікації з громадськістю УЦОЯО.
 
Особа, якій відмовлено в реєстрації, повинна виправити помилки, що стали підставою для відмови, і щонайпізніше 18 березня 2016 року надіслати до регіонального центру новий комплект реєстраційних документів. Тож радимо не відкладати реєстрацію на останні дні, бо в такому разі можна не встигнути виправити допущені під час реєстрації помилки або внести зміни до своїх даних.
Найбільш поширеними помилками абітурієнтів під час реєстрації є:
- невідповідність відомостей у поданих абітурієнтами документах: дата народження, зазначена в реєстраційній картці, не відповідає даті, зазначеній у документі, що посвідчує особу; помилки в прізвищі, імені, по батькові; зазначене по батькові в реєстраційній картці, натомість у документі, що посвідчує особу (закордонний паспорт), воно не зазначене;
- немає дати й підпису під заявою в реєстраційній картці;
- у реєстраційній картці текст заяви написано не в повному обсязі;
- неповний комплект документів і неналежне оформлення реєстраційної картки: відсутність або низька якість фотокарток, відсутність атестата про повну загальну середню освіту або довідки з навчального закладу, подано копію довідки з навчального закладу замість оригіналу документа (учні, студенти професійно-технічних закладів освіти, вищих навчальних закладів), немає копії документа, що підтверджує зміну персональних даних у документах,
- неналежним чином оформлені довідки з навчальних закладів: немає факту підтвердження здобуття особою повної загальної середньої освіти до кінця поточного навчального року, зазначено не 2016-й, а інший рік здобуття освіти, довідка не відповідає вимогам тощо.
 
 
              
Хронічна економія видатків на зовнішнє незалежне оцінювання, вилучення з нього завдань з відкритими відповідями призвели до того, що українська система освіти відстає від світових стандартів.
 
Для усунення прогалини треба розробити такі тести, які перевіряли б шляхом зовнішніх екзаменів не тільки знання, а й компетентність абітурієнта. Таку думку в ефірі програми перших західноукраїнських новин "Огляд дня" телеканалу ZIK (щобудня о 21:00) висловила голова Комітету Верховної Ради з питань науки та освіти, екс-директор Українського центру оцінювання якості освіти Лілія Гриневич.
 
"Наше зовнішнє незалежне оцінювання довгий час недофінансовувалось. Ми залишились на тій стадії, коли маємо змінювати сам зміст ЗНО. Наразі тестування орієнтовано на перевірку конкретних знань, а увесь світ давно створює тести, які здатні перевіряти уміння людини, здібності тощо. Такі тести дорожчі, але це шлях, яким йдуть усі цивілізовані освітні системи", - наголошує Лілія Гриневич.
 
На думку голови комітету з питань науки й освіти, Україні потрібно більше інвестувати у ЗНО, щоб поліпшити його і з технологічного боку, і з боку змісту.
 
 
zik.ua  
 
Вступна кампанія - 2016

У 2016 році для конкурсного відбору осіб, які вступають на основі повної загальної середньої освіти до вищих навчальних закладів України, при розрахунку конкурсного балу враховується значення середнього бала документа (додатка до документа) про повну загальну середню освіту, помноженого на відповідний ваговий коефіцієнт.

 

Середній бал документа про повну загальну середню освіту обчислюється загальноосвітніми навчальними закладами за 12-бальною шкалою з округленням до десятих та вноситься приймальною комісією вищого навчального закладу до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (далі - Єдина база). Приймальна комісія ВНЗ здійснює перевірку середнього бала атестату та затверджує її своїм рішенням.

 

Внесений до Єдиної бази за 12-бальною шкалою середній бал автоматично переводиться у 200-бальну шкалу за таблицею відповідності середнього бала документа про повну загальну середню освіту (див. нижче), обрахованого за 12-бальною шкалою, за значенням 200-бальної шкали (додаток No 4 до Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2016 році).

 

Середній бал атестата розраховується як середнє арифметичне річних оцінок з предметів інваріантної складової навчального плану, виставлених у додатку до атестата, та оцінок, отриманих задержавну підсумкову атестацію. Розрахунок здійснюється таким чином: кількість предметів, з яких виставлено оцінки = 20; сума балів = 193; середній бал = 193:20=9,65≈9,7. Предмети, з яких зроблено запис "звільнений(а)", у загальну кількість не враховуються.

 

 

На засіданні Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти 17 лютого 2016 року було розглянуто розроблений МОН проект закону "Про внесення зміни до статті 7 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" (щодо забезпечення права на здобуття освіти)" (реєстр. No 3832 від 28.01.2016 р., КМУ).
 
Презентуючи законопроект, перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун наголосила на його важливості. За словами першого заступника міністра, пропонується вдосконалити механізм заміни документів про освіту, отриманих у Криму, через визнання кваліфікації. "Йдеться про атестацію здобутих кваліфікацій, за результатами якої видаватимуть відповідний державний документ про освіту, - пояснила Інна Совсун.
Проектом закону також передбачаються квоти, в межах яких кримчани зможуть вступати до вищих і професійних навчальних закладів материкової України.
Інна Совсун зазначила, що в процесі розробки законопроекту Міністерство керувалося рекомендаціями правозахисних, а також громадських організацій, що опікуються освітніми питаннями мешканців Криму.

  
Без тестів вступатимуть лише три категорії осіб, а кримчани можуть отримати квоти.
Під час цьогорічної вступної кампанії державне замовлення для університетів формуватиметься по-новому.
 
 
 
"Важливо, що міністерство вже не буде здійснювати ручного розподілу місць державного замовлення для вищих навчальних закладів, - заявила 19 лютого під час брифінгу в Будинку уряду перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун. - Ми змінюємо цю систему. Адже щороку кожен університет прагне отримати якомога більше бюджетних місць, тож при їхньому розподілі часто були задіяні лобістські інтереси. Цього року університети, з огляду на торішню кількість бюджетних місць, можуть самі встановлювати до 20% (максимум 25%) держзамовлення за окремою спеціальністю. Причому кількість місць за окремою спеціальністю буде зафіксована Кабміном - приблизно в квітні".
 
Загалом вступна кампанія розпочнеться 11 липня, прийом документів триватиме до 27 липня - цьогоріч Міносвіти дещо скоротило строки роботи прийомних комісій вишів, оскільки торік понад третину заяв від вступників було подано в електронному вигляді. "Електронна форма подачі документів набуває дедалі більшої популярності, тож у таких умовах відкривати приймальні комісії на довший час недоцільно, - переконана посадовець. - Водночас демографічно зменшується кількість вступників, зростання відчуємо лише починаючи з 2020 року".

 
ukurier.gov.ua
                         
19 лютого 2015 року перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун під час брифінгу перед проведенням прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів України розповіла про особливості вступної кампанії у 2016 році.
 
 
Інна Совсун зазначила, що в цьому році вступна кампанія розпочнеться 11 липня. Приймальні комісії вищих навчальних закладів будуть приймати документи від вступників до 27 липня.
За словами першого заступника Міністра, в цьому році термін вступної кампанії - коротший. Відкривати приймальні комісії  на довший термін є недоцільним. Як показала вступна кампанія минулого року, більше третини від загальної кількості заяв абітурієнтів подавалися в електронному вигляді. Також у зв'язку з демографією кількість випускників, принаймні до 2019 року, буде зменшуватися. «Таке рішення не призведе до великих черг до приймальних комісій», - запевнила Інна Совсун.
 
Особи, які будуть вступати на ті спеціальності, на котрі передбачається проведення співбесід, екзамени і творчі конкурси, будуть подавати документи до ВНЗ до 20 липня. Зарахування на місця державного замовлення буде здійснено не пізніше 6 серпня. В цьому році останній раз буде здійснюватися набір на освітньо-кваліфікаційні рівні молодший спеціаліст, спеціаліст.
 
За словами першого заступника Міністра, вступники будуть подавати свої заяви за пріорітетністю, що була започаткована в минулому році. «Система пріоритетності довела свою успішність. Це дозволило зробити процедуру більш автоматизованою і прозорою, зокрема, фактично 85% вступників у 2015 році були розподілені під час першої автоматичної хвилі зарахування», - підкреслила Інна Совсун.

 
mon.gov.ua 
Академічна доброчесність є важливою складовою освітньої реформи, - Інна Совсун
 
В Україні стартував Проект сприяння академічній доброчесності. Про це повідомили учасники прес-конференції, що відбулась 24 лютого 2016 року в українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ».
 
У заході взяли участь перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун, радник із питань преси, освіти та культури Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні Конрад Тернер і координатор Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні Тарас Тимочко.
 
Як зазначила Інна Совсун, головною метою реформ, втілюваних Міністерством, є якість освіти, яку неможливо забезпечити без дотримання принципів академічної доброчесності всіма учасниками освітнього процесу.
 
«Для забезпечення високої якості освіти в університетах нам необхідно також змінити ті цінності і практики, які вкорінювалися в систему впродовж десятиліть. Треба вибудовувати всередині університетів нові відносини, що базуватимуться на принципах доброчесності, взаємної довіри, поваги і відповідальності», - наголосила перший заступник міністра. Інна Совсун повідомила, що Проект сприяння академічній доброчесності в Україні спрямований на якісну зміну ціннісних підходів та орієнтирів у вищій освіті.
 
Університетам доведеться боротися за держзамовлення - МОН
                        
Державне замовлення розподілятиметься між вишами на конкурсній основі. Про це під час виступу на форумі "Європейські освітні ініціативи" 23 лютого сказав голова департаменту вищої освіти Міністерства освіти та науки Олег Шаров, повідомляє кореспондент Укрінформу.
 
"Ми реалізуємо в повному обсязі статтю закону України "Про вищу освіту", яка передбачає фактично конкурсний варіант розміщення державного замовлення. Тобто по кожній спеціальності формуватиметься певний обсяг державного замовлення у національному масштабі. І надалі ці місця державного замовлення будуть розподілятися між ВНЗ. Ці місця підуть у ті навчальні заклади, куди напишуть заяви та нададуть їм найвищий пріоритет найкращі вступники, які мають найвищий бал із зовнішнього незалежного оцінювання", - сказав Шаров.
 
Він повідомив, що з деяких спеціальностей на сьогодні державне замовлення перевищує кількість абітурієнтів, що вступають за контрактом. Зокрема це стосується IT-спеціальностей.
"Обсяг державного замовлення (на IT-спеціальності. - Ред) два роки поспіль був 9,5 тис., обсяг контрактних студентів скоротився з 4,5 тис. до 3,5 тис. Це пряма ознака насиченості обсягів державного замовлення в цій галузі", - наголосив Шаров.

 

 

 

 
Альянс Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні (Альянс USETI)
 
вул. Еспланадна, 20 (6 поверх), Київ 01001, Україна
тел.: (380  44)  289  39  52, факс: (380  44)  289  39  21

 

Це видання стало можливим завдяки підтримці американського народу відповідно до Договору про співпрацю #121-А-13-00001 з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Думки, висловлені тут, належать авторам і не обов'язково відображають точку зору USAID чи Уряду США.
Категория: Новости - Вестник Мечты | Просмотров: 476 | Добавил: rm | Теги: USETI Alliance Bulletin | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar

Меню сайта

Журнал "Вісник Мрії" є періодичним виданням ГО «Дитячо-юнацька екологічна громадська організація «Республіка Мрія», яка з 10 листопада 2013 року як асоційований член увійшла в мережу Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86».  Про ВЕГО "МАМА-86"

Форма входа

Поиск

Новые комментарии

Ссылка на сборник