Главная » 2010»Август»2 » Вступ до вищих навчальних закладів - порівняння України зі США (відео)
00:43
Вступ до вищих навчальних закладів - порівняння України зі США (відео)
HolosAmeryky | 01.08.2010
Ми з`ясували, що в Україні процес супроводжується неабияким ажіотажем біля навчальних закладів, тоді як у США аплікантам навіть не треба виходити з дому.
НАШЕ телевиденье показало нам фрагмент нашей системы, оценивая(осуждая) ее негативно, и конечно же декан в США, где формирование ОБЩЕСТВА ведется по другим законам, и с другими ценностями формировалось десятилетиями и где обучение детей взаимосвязано с економикой, политикой и социальной жизнью страны , - удивлена нашим событиям при поступлении.
А давайте вместе удивимся, как в стране из Африканского континента например.....(я имею ввиду низкую экономичесскую развитость страны), поступают дети в институт, да что там в институт, удивимся вообще ихней необразованности отсутствию школ, возможностей учиться ихнему непониманию зачем это надо и посмотрим и поглумимся, и скажем даааа........
А еще можно на америку посмотреть и увидеть ихний курс физики математики химии , который дети проходят в школе, после всего почему ЭТОЙ мадам так удивительно желание наших выпускников учиться(может специализация не позволяет), и почему США приветствует кадры изСНГ, давайте такой сюжет тоже посмотрим
Игорь, предложите здесь ссылки на видеосюжеты, о которых Вы говорите. Мы обязательно посмотрим их для объективной оценки ситуации.
В этом материале речь вовсе не шла о преимуществах или недостатках образовательной системы той или иной страны в целом. Указано лишь на наличие незадействованного потенциала организации вступительного периода. Согласитесь, современные технологии позволяют многое усовершенствовать, привести процессы к оправданным с точки зрения экономии времени и энергии людей моделям.
Разумно признавать ошибки, чтобы устранять их. Не разумно - отрицать очевидные погрешности.
Говард Еверсон: Чим краще освічені люди, тим менше вони піддаються контролю У США в тестах для вступу до коледжів перевіряються здібності. Мета таких тестів - не перевірка того, чого дитину навчили, а виявлення того, якою буде успішність цієї молодої людини, якщо її приймуть до університету. Уряд в такі тести взагалі не втручається
Вступна кампанія - 2010, яка більше скидалася на облогу ВУЗів, закінчилась скандалами. Здається, Міністерство освіти та науки робило все можливе, аби не дати абітурієнтам та їхнім батькам розслабитися хоча б на мить. Два останні роки у багатьох талановитих дітей була можливість потрапити до ВУЗу саме завдяки своїм знанням.
Цього ж літа вітчизняні можновладці змішали все, що могли: тести, атестати, додаткові творчі завдання... Таким чином "відкрита й прозора" вступна кампанія винесла на берег не кращих із кращих.
Наприкінці липня, перед початком вступної кампанії, у Києві перебував доктор Говард Еверсон, професор та старший науковий співробітник Центру поглиблених педагогічних досліджень Університету міста Нью-Йорк.
Говард Еверсон був заступником голови Ради Коледжів, яка є однією з двох компаній у США, що проводять незалежне тестування при вступі до вищих учбових закладів. Нині доктор Еверсон викладає тестування й оцінювання. "Українська правда. Життя" зустрілася з ним, щоб дізнатися про систему освіти в США, їхній досвід з тестування та про роль вищої освіти взагалі.
Участь у розмові взяла також Ольга Айвазовська, керівник громадської мережі "Опора", що вже третій рік поспіль слідкує за проведенням вступних кампаній в Україні.
- Пане Еверсон, українські чиновники часто-густо, посилаючись на закордонні системи освіти, виривають з контексту певні деталі і таким чином спотворюють загальне уявлення, вдаються до маніпуляцій. Розкажіть, будь ласка, про американську систему освіти взагалі.
- Дошкільна освіта в США не є обов'язковою. І не завжди у вас є доступ до неї. Щось на кшталт дитячих садочків у нас завжди було, але це можна назвати скоріше дошкільним доглядом, а не дошкільною освітою. Зараз ми рухаємося до більш системної дошкільної освіти.
До початкової школи американські діти йдуть десь з 6 років. По закінченні початкової школи їм близько 12-13 років. Потім йдуть 4 класи середньої школи. Таким чином діти закінчують школу в 17-18 років.
Середня школа є обов'язковою, у більшості штатів. Але, що важливо розуміти, закони щодо освіти в усіх штатах різні. У більшості штатів діти повинні відвідувати школу до 16 років.
Потім, за законом, вони можуть залишити школу - можливо, вони не отримають атестат про середню освіту, але вони мають таке право. Втім більшість учнів цього не роблять, оскільки інакше вони не знайдуть собі роботу і не матимуть якихось перспектив у житті.
- Які є перспективи у дітей після школи?
Продовження - http://life.pravda.com.ua/interview/4c6b9a0174f8c/