Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS | ГлавнаяМой профиль | Регистрация | Выход | Вход

Главная » 2018 » Октябрь » 16 » Мама-86-Запоріжжя запрошує до участі у кампанії «Заборонимо свинець у фарбах»
11:02
Мама-86-Запоріжжя запрошує до участі у кампанії «Заборонимо свинець у фарбах»

Запорізьке регіональне відділення Всеукраїнської екологічної громадської організації (ВЕГО) «МАМА-86» запрошує приєднуватися до інформаційно-просвітницької кампанії «Заборонимо свинець у фарбах» і стати лідером-організатором заходів по ознайомленню аудиторій шкільних громад з ризиками отруєння свинцем.

Інформаційно-просвітницька кампанія проводиться у всьому світі з 21 по 27 жовтня 2018 р в рамках Міжнародного тижня з профілактики отруєння свинцем.

Наші цілі:

• підвищити обізнаність про отруєння свинцем

• висвітлити зусилля країн і партнерів щодо запобігання отруєння свинцем в дитячому віці

• закликати до подальших заходів щодо відмови від свинцевої фарби

МЕГО «Мама-86-Запоріжжя» гарантує розміщення інформації про Ваші заходи на сайтах організації та поширення посилань в соціальних мережах (зокрема, в групах освітніх управлінь, Орхуського центру Запорізької області, в інших тематичних групах).

МЕГО «Мама-86-Запоріжжя» наддасть у вільний доступ загальний звіт про регіональні активності в рамках Тижня.

Завдання для лідерів-організаторів:

1. Провести інформаційно-просвітницький захід на тему профілактики отруєння свинцем (бесіда з учнями, їх батьками, класна година, фрагмент уроку, тематичний захід, флешмоб, тощо).

2. Підготувати і не пізніше 25 жовтня 2018 надіслати на адресу vestnikm@gmail.com новинне повідомлення разом з фотозвітом про захід, який відбувся. В новині обов'язково вказати ім'я організатора заходу та висвітлити подію з позицій традиційних стандартів журналістики (що, хто, де, коли, навіщо, чому, для чого).

3. Під час проведення заходу використовувати плакати та буклети Всесвітньої організації охорони здоров'я, адаптовані для української аудиторії зусиллями МЕГО «Мама-86-Запоріжжя».

Перша сторінка буклету - http://em.at.ua/2018/buklet1.png

Друга сторінка буклету - http://em.at.ua/2018/buklet2.png

Третя сторінка буклету - http://em.at.ua/2018/buklet3.png

Офіційний постер кампанії - http://em.at.ua/2018/poster.png

Офіційний логотип кампанії - http://em.at.ua/2018/logotip_kampaniji.jpg

веб-банер - http://em.at.ua/2018/veb-baner.png

4. Ознайомитися з позицією Глобального альянсу щодо відмови від застосування свинцю у фарбах, переглянувши ролик, адаптований для української аудиторії зусиллями МЕГО «Мама-86-Запоріжжя»

ПОСИЛАННЯ https://youtu.be/4xUBh4C2pgE

Продукти діяльності лідерів-організаторів: Новина, фотозвіт, посилання на сайтах і в соціальних мережах.

Дедлайн усіх робіт (для лідерів-організаторів) - 25 жовтня 2018.

Дедлайн надання загального звіту про проведення Тижня в Запорізькому регіоні (для регіональних координаторів) - 27 жовтня 2018.

Загальні рекомендації для лідерів-організаторів інформаційно-просвітницьких заходів:

Важливо ознайомити аудиторії зі змістом Тижня профілактики отруєння свинцем, оголосити цілі, які вирішуються на міжнародному рівні а рамках Тижня в контексті цілей Сталого Розвитку.

На особистісному рівні важливо надати інформацію про існуючі ризики для здоров’я дітей, вагітних жінок та про можливості мінімізації цих ризиків, зокрема, показати приклади фарбової продукції, яка не містить свинцю, ознайомив слухачів з фотозображенням http://rm.pp.net.ua/2018/tpos.jpg

В ході інформаційно-просвітницького заходу актуально донести меседж про важливість активної громадської позиції населення для процесів лобіювання законодавчих рішень, метою яких буде унеможливлення використання свинцю у виробництві фарб в Україні.

Для поширення просвітницької ідеї Тижня учасники заходу можуть фотографуватися з офіційним логотипом кампанії та закликом «Заборонимо використання свинцю у фарбах» та поширювати селфі у соціальних мережах.

Офіційний логотип кампанії - http://em.at.ua/2018/logotip_kampaniji.jpg


Додатково!

Факти:

Інститут вимірювання і оцінки показників здоров'я підрахував, що в 2016 р вплив свинцю стало причиною 540 000 смертельних випадків і зумовило 13,9 млн. років життя, приречених на інвалідність (DALY).

Цей метал надає довгостроковий негативний вплив на здоров'я, причому основний вплив припадає на країни, що розвиваються.

Вплив цього металу на дитячий організм, зокрема на розвиток розумової відсталості у дітей, як і раніше залишається серйозною проблемою, викликаючи особливу заклопотаність у фахівців охорони здоров'я по всьому світу.

Багато людей, особливо діти, піддаються впливу свинцю, що міститься у великій кількості в фарбі. Така фарба як і раніше широко представлена в продажу і використовується, хоча існують хороші альтернативи, що не містять свинцю.

Відмова від фарб, що містять свинець, сприятиме досягненню наступних цілей Сталого Розвитку:

• 3.9: До 2030 року істотно скоротити кількість смертельних випадків і захворювання в результаті впливу небезпечних хімічних речовин і забруднення і отруєння повітря, води і ґрунтів.

• 12.4: До 2020 року домогтися екологічно раціонального використання хімічних речовин і всіх відходів протягом усього їх життєвого циклу відповідно до узгоджених міжнародними принципами і істотно скоротити їх потрапляння в повітря, воду і ґрунт, щоб звести до мінімуму їх негативний вплив на здоров'я людей і навколишнє середовище.

Історія питання

У 2002 р на Всесвітній зустрічі на вищому рівні зі сталого розвитку уряди закликали до поступового припинення виробництва фарби, яка містить свинець.

У 2011 р був заснований Глобальний альянс по відмові від застосування свинцю у фарбах (Глобальний альянс), покликаний сприяти поступовому виведенню з виробництва та припиненню збуту фарб, що містять свинець, що в підсумку дозволило б усунути загрозу, яку представляють такі фарби. (Ключовою умовою для досягнення цієї мети є формування в країнах належної нормативно-правової бази для припинення виробництва, імпорту, експорту, поширення, збуту і використання фарб, що містять свинець).

У плані роботи Глобального альянсу передбачена наступна мета: до 2020 року всі країни повинні мати відповідну нормативно-правову базу та працювати над повною забороною використання фарб, що містять свинець.

Проведений Програмою Організації Об'єднаних Націй з навколишнього середовища (ЮНЕП) і ВООЗ (які спільно координують роботу Глобального альянсу) опитування показало, що на 30 червня 2018 році лише 69 урядів підтвердили, що в їхніх країнах діють юридично зобов'язуючі норми по контролю використання фарби, яка містить свинець.

Регіональні координатори Міжнародного тижня з профілактики отруєння свинцем представляють наступні організації:

Міська екологічна громадська організація «Мама-86-Запоріжжя»

Ресурсний центр Медіаходингу «Вісник Мрії – Новий Формат» ЗНВК №19

Редакційна рада сайту Орхуського центру Запорізької області

Редакційна рада сайту Дитячого екологічного руху України

Категория: Новости - Вестник Мечты | Просмотров: 184 | Добавил: rm | Теги: кампанія, свинець, МАМА-86-Запоріжжя, здоров'я, фарби, ризики | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 3
avatar
0
1
Акция "Зроби селфі з закликом Тижня" 

https://www.facebook.com/zps19.m....tn__=-R
avatar
0
2
avatar
0
3
Продовжується Тиждень з профілактики отруєння свинцем: громадяни Мрії підготували соціальний ролик 
http://zps19.at.ua/news....0-23-52
avatar

Меню сайта

Журнал "Вісник Мрії" є періодичним виданням ГО «Дитячо-юнацька екологічна громадська організація «Республіка Мрія», яка з 10 листопада 2013 року як асоційований член увійшла в мережу Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86».  Про ВЕГО "МАМА-86"

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Flag Counter

Форма входа

Новые комментарии


Чёрная пешка ест любую ладью белых и превращается в белую ладью

Продовжується Тиждень з профілактики отруєння свинцем: громадяни Мрії підготували соціальний ролик  ...

Приєднуйся до Акції!

Друзья сайта

Поиск

Календарь

«  Октябрь 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Наш опрос

Сколько страниц сайта Вы сегодня просмотрели?
Всего ответов: 235