Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS | ГлавнаяМой профиль | Регистрация | Выход | Вход

Главная » 2015 » Май » 19 » Готується до проведення круглий стіл з обговорення аналізу ситуації щодо забезпечення рівного права на воду та санітарію в Запоріжжі
21:14
Готується до проведення круглий стіл з обговорення аналізу ситуації щодо забезпечення рівного права на воду та санітарію в Запоріжжі

В Запоріжжі відбудеться круглий стіл зацікавлених сторін з обговорення результатів аналізу ситуації щодо забезпечення рівного права на воду та санітарію в Запоріжжі.

У січні-лютому 2015 р. у м. Запоріжжі зусиллями експертів міської екологічної громадської організації «Мама-86-Запоріжжя» проводилася самооцінка із використанням оціночної карти (інструменту самооцінки) доступу до води та санітарії на місцевому рівні. Робота над самооцінкою є складовою частиною громадського дослідження проблем доступу до води та санітарії мешканців м. Запоріжжя, яке виконується в рамках мережевого проекту ВЕГО «МАМА-86» "Забезпечення рівного права на воду та санітарію в Україні" за підтримки SIDA - Шведського агентства міжнародного розвитку.

Самооцінку виконували Єлькін Андрій, директор МЕГО «Мама-86-Запоріжжя»; Жавжарова Тетяна, журналіст, експерт з питань соціального захисту населення; Шанц Людмила, експерт з питань тарифної політики у ЖКГ, ГО «Вікторія»; Тулушев Євген, Богдановський Віктор - експерти з питань якості питної води та санітарно-епідеміологічного контролю, Державна СЕС Запорізької області.

Метою самооцінки у Запоріжжі було:

1) проведення оцінки ситуації, що склалася в м. Запоріжжі і в області щодо забезпечення рівного права на воду за допомогою інструменту самооцінки (розроблений ЕЄК ООН та затверджений 3-ю зустріччю сторін Протоколу про воду та здоров’я в Осло, Норвегія, листопад 2013) та підготовки ситуаційного аналізу.

У рамках підготовки самооцінки були виконані наступні роботи:

•           збирання інформації шляхом інформаційних запитів на адресу управлінь та департаментів Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізької міської ради, КП «Водоканал», ГУ Держсанепідслужби у Запорізькій області, Управління державної пенітенціарної служби у Запорізькій області, ГУ ДСНС Запорізькій області;

•           збирання інформації відкритих офіційних джерел, зокрема нормативно-правових актів, звітів, програм, протоколів;

•           збирання та аналіз статистичної інформації щодо ВП та ВВ у Запоріжжі та області у органах статистики;

•           збирання інформації шляхом опитування експертів та зацікавлених сторін, мешканців міста;

•           заповнення інструменту та виставлення балів і проведення самооцінки;

•           аналіз ситуації щодо забезпечення рівного права відповідно формату та інформації Інструменту.

Представники місцевих органів влади, зокрема департаментів та управлінь Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізької міської ради поставилися до проекту з розумінням і надали офіційну інформацію на наші запити в межах своєї компетенції. Активну допомогу у роботі надали фахівці Держсанепідслужби, які гостро ставлять питання забезпечення населення міста та області якісною питною водою, самі піднімають проблему на нарадах у ЗОДА.

Зацікавлені особи, яких стосувалися питання анкети, зокрема керівники лікувальних та профілактичних закладів, шкіл, дитсадків, волонтери, які допомагають переселенцям, жителі приватного сектору Запоріжжя відкрито розповіли про свої проблеми.

 Через відмову керівництва КП «Водоканал», яке здійснює надання послуг із водопостачання та водовідведення у Запоріжжі та частині області, від співпраці у наданні інформації, що стосується  роботи КП «Водоканал», для заповнення інструменту використовували інформацію з відкритих джерел, зокрема з офіційного сайту підприємства, офіційних документів місцевих та державних органів влади, оцінки  експертів та думки громадськості.

Наступним етапом самооцінки є обговорення проекту самооцінки, який підготували експерти МЕГО «МАМА-86-Запоріжжя» із зацікавленими сторонами, яке відбудеться під час  круглого столу, який запланований орієнтовно на кінець травня - початок червня 2015 р..

Пропануємо ознайомитися з проектом документу «Аналіз ситуації із забезпечення рівного права на воду та санітарію у Запоріжжі: місцевий рівень» - описова частина інструмента.

Гіперактивне посилання на файл:

http://em.at.ua/2015/zaporozhe_opisova_chastina_proekt.pdf

Запрошуємо зацікавлені сторони взяти участь у роботі круглого столу!

Для участі перейдіть за посиланням та заповніть онлайн заявку.

Подробиці про час та місце проведення круглого столу будуть розіслані учасникам та оголошені в ЗМІ.

Заявка на участь - посилання

Зворотній зв'язок забезпечує асистент проекту:

Сайт проекту http://vestnikm.wix.com/water

Категория: Новости - Вестник Мечты | Просмотров: 400 | Добавил: rm | Теги: Круглий стіл, МАМА-86, МАМА-86-Запоріжжя, рівне право на воду, Самооцінка, SIDA | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar

Меню сайта

Журнал "Вісник Мрії" є періодичним виданням ГО «Дитячо-юнацька екологічна громадська організація «Республіка Мрія», яка з 10 листопада 2013 року як асоційований член увійшла в мережу Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86».  Про ВЕГО "МАМА-86"

Форма входа

Поиск

Новые комментарии

Ссылка на сборник