Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS | ГлавнаяМой профиль | Регистрация | Выход | Вход

Главная » 2019 » Сентябрь » 26 » Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та ВЕГО «МАМА-86» допомагають навчати дітей правилам особистої гігієни – Новий посібник
17:07
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та ВЕГО «МАМА-86» допомагають навчати дітей правилам особистої гігієни – Новий посібник

Вересень 2019

Авторський колектив Всеукраїнської екологічної громадської організації (ВЕГО) «МАМА-86» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) із метою покращення освітнього процесу при викладанні у навчальних закладах  основ здоров’я та у  виховній роботі з питань особистої гігієни розробив новий посібник із назвою «Навчання дітей правил особистої гігієни».

Наразі цей посібник вже знаходиться у вільному доступі на сайті Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) (United Nations Children's Fund; UNICEF).

https://www.unicef.org/ukraine/reports/teaching-children-rules-personal-hygiene

У навчально-методичному посібнику викладено найголовніші правила особистої гігієни для дітей, а також методики та особливості навчання дітей цим правилам, наведено поради та практичні вправи для забезпечення освітніх потреб дітей із питань особистої гігієни.

Навчально-методичний посібник адресовано вчителям загальноосвітніх навчальних закладів, батькам, практичним психологам закладів освіти та працівникам місцевих органів управління освітою. Видання також містить корисну інформацію для батьків як учасників освітнього процесу.

Посібник орієнтує на виховання культурно-гігієнічних навичок, які мають значення не тільки для успішної соціалізації дітей, а й для їх здоров'я. Адже турбота про здоров'я дітей, їх фізичний розвиток починається з виховання у них любові до чистоти, охайності, порядку.

У першій частині посібника узагальнені теоретичні відомості, які стосуються збереження здоров’я при дотриманні правил гігієни. Друга частина містить методичні матеріали, а саме розробки уроків: факультативне заняття для молодших класів «Чому треба вмиватися?» , урок для 3–4-х класів «Гігієною займайся і здоровим залишайся!», урок менструальної гігієни для дівчат 6–9-х класів, урок для юнаків «Правильна гігієна — запорука інтимного здоров’я на довгі роки!», урок відвертих комунікацій для 9–11-х класів «Школа бездоганної гігієни та санітарії».

Нагадуємо, що культурно-гігієнічні навички  –  важлива складова частина культури поведінки. Необхідність охайності, утримання в чистоті обличчя, тіла, зачіски, одягу, взуття, продиктована не тільки вимогами гігієни, а й нормами людських відносин. Тому в рамках чинних навчальних програм Міністерства освіти і науки України передбачено розгляд цих питань на всіх етапах розвитку дитини, особливо на ранніх, коли формування навичок особистої гігієни виправдовується з точки зору вимог до соціальних, психологічних і адаптаційних особливостей розвитку дитини.

На думку експертів Запорізького осередку ВЕГО «МАМА-86», нажаль, для повноцінної організації навчально-виховного процесу в цьому напрямку сьогодні відчувається брак методичної літератури, збірників розробок уроків, відео-контенту, ігор, сценаріїв виховних заходів українською мовою, які педагоги змогли б використовувати у підготовці до власних занять із дітьми. Тому запропонована ВЕГО «МАМА-86» публікація для вчителів з питань гігієни має велику цінність та заслуговує на належне поширення серед учасників освітнього процесу.

Застосовуючи цей посібник, педагог в якості освітньої мети буде втілювати  формування  поглядів  щодо необхідності дотримання гігієнічних  правил, які є важливими не тільки стосовно формування навичок здорового способу життя,  а і того що у дотриманні гігієнічних  правил проявляється повага не тільки до себе, але  й  до оточуючих. 

Крім того, у посібнику приділено увагу проблемним питанням забезпечення санітарії у навчальних закладах України за Європейськими стандартами, пропонуються методики з донесення правил інтимної гігієни юнаків та дівчат та інші питання, які, на думку експертів ВЕГО «МАМА-86», на рівні науково-методичного забезпечення освітнього процесу потребують більшої уваги.

«Сподіваємось, що наша праця буде корисною в школах України особливо тепер, коли ми традиційно готуємось до Всесвітнього дня миття рук (15 жовтня)», - відмічає на Фесбуці Андрій Єлькін.

Публікація- методичка для вчителів- практиків з питань гігієни є своєчасною та  заслуговує на увагу учасників освітнього процесу - саме  педагогів, соціальних психологів, батьків. 

Авторський колектив, Ганна Цвєткова (м. Київ), Євгенія Коренева (м. Харків), Андрій Єлькін (м. Запоріжжя), Лілія Кожокар (м. Запоріжжя) сподівається на інтерес до теми гігієни школяра і  та використання посібника різними зацікавленими сторонами. Поширення посібника вітається з посиланням на публікацію ЮНІСЕФ.

Посібник розроблено Всеукраїнською екологічною громадською організацією (ВЕГО) «Мама-86» у співпраці та за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) (United Nations Children's Fund; UNICEF)

Категория: Новости - Вестник Мечты | Просмотров: 180 | Добавил: rm | Теги: гігієна, Посібник, UNICEF, ЮНІСЕФ, МАМА-86 | Рейтинг: 5.0/3
Всего комментариев: 0
avatar

Меню сайта

Журнал "Вісник Мрії" є періодичним виданням ГО «Дитячо-юнацька екологічна громадська організація «Республіка Мрія», яка з 10 листопада 2013 року як асоційований член увійшла в мережу Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86».  Про ВЕГО "МАМА-86"

Форма входа

Поиск

Новые комментарии

Виктор Иванович, постоянно отслеживаю Ваши новые публикации на сайте прозы. Ничего нельзя упустить. ...

Друзья сайта

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Flag Counter

Календарь

«  Сентябрь 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30