25 червня в залі колегій міністерства освіти і науки відбулося засідання апеляційної комісії за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Комісія розглянула 104 апеляційні заяви і вперше в 2009 році прийняла рішення змінити кількість балів. Одразу в трьох випадках.
Станом на вівторок було зареєстровано 1207 апеляційних заяв, що становить всього 0,1% від загальної кількості складених тестів. Така мізерна кількість незадоволених звернень до Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) свідчить, що загалом українці процедурою тестування задоволені.
"В разі виявлення спірних питань, апеляційна комісія завжди йде назустріч випускнику і підвищує бал, - каже голова апеляційної комісії Вадим Карандій. - Але це трапляється вкрай рідко, бо, як правило, перерахунок отриманих балів нічого не змінює. Комп'ютер фактично не помиляється. Наші спеціалісти звісно ще раз перевіряють роботи і перераховують бали, дивляться чи правильно відскановано, відтворено й поміщено до бази кожну відповідь. Ми зважаємо й на те, чи не було проблем під час проведення тестування, і чи акуратно заповнений бланк, щоб можна було розпізнати кожну відповідь".
За словами Вадима Карандія, найбільше апеляцій надходить від випускників, результат тестування яких або трохи не дотягує до 124 балів (це мінімум для вступу до вищих навчальних закладів), або за дванадцятибальною системою не дотягує до "десятки" (стосується учнів, які хотіли би мати золоту медаль у школі).
"Одинадцятикласниці, якій апеляційна комісія додала кілька балів якраз не вистачало до золотої медалі, - усміхається Вадим Карандій. - В її бланку в одному з блоків запитань неправильно оцінено відповіді. Замість "одиниць", проставлено "нулі". Встановлено, що учасниця отримала для роботи тестовий зошит, до якого під час перевірки мав бути застосованим інший ключ правильних відповідей. Це не вина комп'ютера. Апеляцію дівчини задоволено. Їй доплюсували 3 бали".
"Немає відповідальності людини за свої дії. - зауважує Вадим Карандій. - Направляють апеляцію часто не тому, що впевнені, що в роботі щось не врахували, а просто сподіваючись на щасливий випадок".
Також вперше за часів проведення ЗНО знижено бал. Під час перерахунку оцінки, спеціалісти УЦОЯО виявили, що відповідь була написана абітурієнтом настільки некаліграфічно, що комп'ютер розпізнав її неправильно. За іронією долі, машина сприйняла варіант відповіді як правильний. При повторній перевірці з'ясувалося, що насправді абітурієнт написав інше. Випускнику школи знизили бал з 113 до 110,5. Мінімум, необхідний для вступу в вищі навчальні заклади, становить 124 бали.
26.06.2009 16:09 | Освіта та наука в Україні | За матеріалами: МОН Украины
|