Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS | ГлавнаяМой профиль | Регистрация | Выход | Вход

Главная » 2008 » Ноябрь » 2 » Андрій Єлькін: "Важливо інтегрувати наш досвід, не залишаючись в стороні від реалізації глобальної політики загальної екологічної безпеки"
12:57
Андрій Єлькін: "Важливо інтегрувати наш досвід, не залишаючись в стороні від реалізації глобальної політики загальної екологічної безпеки"
В концепції національної екологічної політики України на період до 2020 року визначено, в якості пріоритетного, наступне завдання: підвищення громадянської свідомості в питаннях охорони природи. Є кілька можливостей реалізації вищезазначеного завдання. Це:
1. Формування достатнього інформаційного простору з питань збереження навколишнього середовища, реалізація політики і забезпечення сталого розвитку.
2. Утворення державної системи інформування населення про стан навколишнього середовища та виконання заходів з покращання його екологічного стану, а також супроводжуючої бази геоінформаційних даних.
3. Залучення громадськості до процесів вирішення екологічних проблем, проведення постійних консультацій з громадськістю відносно рішень, направлених на покращання стану навколишнього середовища та активне формування у населення громадянської свідомості з питань охорони навколишнього середовища.
4. Створення мережі інформаційних центрів у відповідності з вимогами Оргуської конвенції (994_015) та підтримка їх діяльності.
5. Сприяння втіленню системи безперервної екологічної освіти та освіти в інтересах екологічно збалансованого розвитку для всіх вікових та професійних категорій населення.

Є такий вдалий вислів: "Той, хто володіє інформацією, володіє Світом". На разі існує чимало засобів бути обізнаним у будь-яких сферах. Найновішим, максимально неупередженим та швидким засобом масової інформації є Інтернет. Все більше ЗМІ створюють свої електронні аналоги, або ж розпочинають свою роботу одразу в Всесвітній мережі, адже за нею - майбутнє. Цей матеріал про Відкритий сайт Громадських екологічних організацій Запорізької області http://npo.vo.uz/ , інформацію про який нам люб’язно надав головний редактор сайту Андрій Єлькін. В бесіді, що наведена нижче, пан Андрій розповідає про досвід роботи редакції та шляхи вирішення завдань ефективного інформування населення. 

- Як ви забезпечуєте інформування громадськості? Найбільш розповсюдженим способом - публікаціями у друкованих ЗМІ?
- Не лише. На разі все більше людей стає активними користувачами Всесвітньої мережі Інтернет, для них це є більш зручним джерелом інформації. Тому за ініціативою Оргуського центру Держуправління охорони навколишнього середовища в Запорізьській області в червні 2007 року силами громадських організацій в мережі Інтернет був створений електронний ресурс «Відкритий сайт Громадських екологічних організацій». І вже у листопаді 2007 року відбулася презентація нового ЗМІ в міністерстві Охорони природи, яку провели заступник начальника Держуправління охорони навколишнього середовища Ф.І. Ліхасенко та головний редактор сайту А.В. Єлькін. Спершу сайт мав грати роль електронного довідника громадських організацій, в якому кожен пересічний громадян – користувач ПК зміг би ознайомитися з переліком неурядових громадських організацій Запорізької області, які спрямовують свої зусилля на охорону природи, вирішення екологічних проблем та вихід з екологічної кризи. Тут же планувалося розміщення електронних та географічних координат цих організацій.
- То що ми маємо на цьому сайті зараз?
- На разі Відкритий сайт громадських організацій об’єднав близько тридцяти НГО, що розмістили відомості про себе і активно публікують свої матеріали. Звісно ж, така численність – це крапля в морі в порівнянні з перспективами, яких ми очікуємо. Ми ж працюємо усього рік.
- Я розумію, що призначення сайту змінилося? Бо замість електронного довідника ми вже маємо повноцінну сторінку.
- Так. Сайт вже має багаторівневий контент зі зручною навігацією та дозволяє реалізувати розміщення та доступність як текстових, так і фото-інформаційних джерел. Сайт має детальне меню, що активує розділи «Новини», «Каталог статей», «Довідник громадських організацій», фото-галерею, Каталог екологічних сайтів, розділ документів (укази Президента України тощо). 
- За якими вимогами формується зміст сайту? Як визначається, чи потрібен той чи інший розділ?
- Окремі розділи сайту відкриті за ініціативою певних громадських організацій. Наприклад, «Творча сторінка» сайту містить літературні твори талановитих авторів Запорізьської землі – поетів, прозаїків, фотохудожників. Відкрита ця сторінка за ініціативою Клубу духовного відродження «Едельвейс». Сторінка «Чотиролапі бомжі» присвячена проблемі бездомних тварин. А відкриття наразі дуже популярної сторінки «Зелений туризм» було ініційовано Любов’ю Орловою. Вона знайомить гостей та користувачів сайту з авторськими та туристичними пішохідними маршрутами по острову Хортиця.
- А чи є сторінка, присвячена Громадської раді при Держуправлінні?
- В розділі «Громадська рада при держуправлінні» розміщуються протоколи засідань Громадської ради, положення про Громадську раду, критичні матеріали щодо направленості та актуальності перспективної діяльності провідного органу третього сектору області. Таким чином, діяльність Громадської ради є прозорою і інформація про рішення та голосування є доступною для кожного гостя та користувача нашого сайту.
- Мені відомо, що більшість неурядових громадських організацій здобуває кошти на фінансування своєї діяльності переважно через перемогу у конкурсних та грантових програмах. Чи розміщуєте ви інформацію щодо подібних програм?
- На жаль, Ви маєте рацію щодо шляхів фінансування НГО. Окрема сторінка сайту «Запрошуємо прийняти участь» періодично оновлюється матеріалами про нові проекти та грантові конкурси. Ми намагаємося своєчасно інформувати наших читачів про можливості реалізації крупних та значущих проектів за допомогою благодійних та грантоутворюючих закордонних і українських організацій. З недавніх пір ми почали розміщати моніторинг друкованих засобів масової інформації. Тут, щомісячно, починаючи з січня 2008 року, вивішуються відомості про значні публікації в обласній пресі (у вигляді короткого викладення) на природоохоронну тематику. На сайті розміщуються гіперпосилання та банери дружніх Інтернет-ресурсів – сайтів урядового та неурядового секторів. Це дає можливість користувачу отримати оперативну навігацію для необхідного пошуку запитуваної інформації, а нашому ресурсу взаємокорисну співпрацю. З будь-якої сторінки сайту Ви можете перейти на Інтернет-ресурси Міністерства навколишнього середовища, держуправління Охорони природи Запорізької області, на сайти Комітету екологічного порятунку, Зеленого дому, Екоклубу «Зелена хвиля», на сайт проекту міської влади і Світового банку «Екологічне партнерство» тощо.
- Це є зрозумілим. Проте, чи не могли б Ви надати інформацію щодо розділу «Новини»? Вони є новинами вказаних НГО, новинами області, України, Світу? Який є фільтр новин?
- Розділ новин має дві категорії: Новини України та Новини Запорізьської області. Ми намагаємося публікувати все, що потрапляє до нашої уваги. Будь-яка інформація про події в країні чи в Запорізькій області, що потрапляє на сайт, оперативно активується. А щодо фільтру новин - користувачам сайту (тобто зареєстрованим представникам НГО) надана можливість самостійно розміщувати свої матеріали на сайті. В даному випадку ми дотримуємося основного принципу ресурсу – принципу відкритості. В цьому сенсі сайт є безцензурним. Те саме можна сказати і про розділи «Каталог статей» та «Довідник громадських організацій». Вони також відкриті для користувачів, які мають відношення до третього природоохоронного сектору. Наші гості мають можливість залишати коментарі та оцінювати практично всі матеріали сайту. Це має велике значення для забезпечення принципу діалогізації та інтерактивності інформаційного ресурсу.
- Ви говорите про можливість висловити свою думку щодо окремих матеріалів сайту. А чи мають користувачі ресурсу можливість обговорити свої враження он-лайн?
- Звісно ж, засновники сайту взяли до уваги й таке, коли створювали розділ «Форум». На сьогодні в цьому розділі учасниками проекту відкриті актуальні, за їх думкою, теми: «Глибинна екологія», «Гострі проблеми регіону», «Допоможемо Хортиці», «Формування екологічного світогляду», «Зелене місто», «Природньо-заповідний фонд», «Водоймища Запорізької області», в тому числі «Висока вода на Україні», «Забруднення повітряного басейну» та інші. Кожен користувач нашого сайту має можливість відкрити власну тему на форумі та вести конференцію на хвилюючу його тему.
- Ми підходимо все ближче до технічних питань. Є зрозумілим, що не дивлячись на прозорість, відкритість та інше, сайт-таки потрібно редагувати. Чи можете Ви відповісти на питання, хто ж взяв на себе функції редактора? Чи, може, Ви маєте редакційну раду?
- Ви цілком праві щодо редагування. Сайт має редакційну раду, до складу якої входять керівники найефективніших в Запорізькій області НГО, а також представники держуправління охорони навколишнього середовища. Офіційне представництво редакційної колегії знаходиться в Оргуському центрі, де створені всі необхідні умови для роботи громадських організацій – центр має комп’ютерну, розмножувальну техніку, швидкісний інтернет, велику бібліотеку екологічної літератури. Представники громадських організацій мають змогу отримати тут запитувану офіційну інформацію та консультацію по роботі з електронним ресурсом. Оргуський центр є організатором тренінгів по роботі з ресурсом для громадських організацій. Спочатку був запланований цикл таких тренінгів, де передбачене формування навиків користувача, необхідних для участі у видавничому процесі. Багатопланова діяльність редакційної колегії являється зразком екологічного партнерства зацікавлених сторін – державних та громадських структур. Пошук взаєморозуміння та узгодження шляхів подолання перепон – це один з пріоритетів, який спершу проголошується нашим ресурсом. Ми переконалися, що досягати поставлених цілей можна лише у безконфліктному режимі – в умовах діалогу та паритетних обговорень, коли кожна сторона намагається прислуховуватися до логіки опонентів та прямує до глибинного бачення всіх факторів та складових успішного рішення природоохоронних завдань
- Чи можете Ви з упевненістю сказати, що Ваш сайт є необхідним? Що його створення має важливе значення як для природоохоронних організацій, так і для органів влади та пересічних громадян.
- Я можу з впевненістю заявити, що створення цього ресурсу було необхідним в умовах подальшого розвитку діяльності НГО. За допомогою сайту ми вирішуємо наступні питання. По-перше, інформуємо населення про стан навколишнього середовища в Запорізької області, інформуємо про екологічні небезпеки та ризики. Сайт має достовірну інформацію з офіційних джерел щодо підприємств-забруднювачів та мірах по зниженню викидів, по виконанню програми виходу з екологічної кризи. По-друге, інформуємо про сумісну діяльність держуправління охорони навколишнього середовища та громадської ради Запорізької області у напрямку реалізації вказаної політики. По-третє, інформуємо про діяльність громадських організацій з супутнім лобіюванням передбачених ідей та природоохоронних програм громадського сектору. Також, оперативно обмінюємося досвідом між громадськими організаціями, консолідуємо зусилля у вирішенні природоохоронних завдань нашого регіону, мобільно сповіщаємо про акції, пікети, збори, суботники, що відбуватимуться. Шукаємо партнерів та однодумців. Екологічно просвіщаємо населення, розповсюджуємо інформацію про інноваційний український та закордонний досвід.
- Які будуть Ваші коментарі щодо перспектив сайту?
- Перспективи, однозначно, є. Проте, нам потрібно вирішити кілька завдань. По-перше, необхідно завершити складання електронного реєстру громадських організацій – розмістити у довіднику всі існуючі в області організації (недостатньо представлені мелітопольський, бердянський, інші райони). По-друге, необхідно активізувати участь у видавничій діяльності: розміщення на сайті матеріалів про проекти та проблеми, що потребують негайного втручання та консолідації зусиль не одної, а кількох організацій. По-третє, важливо інтегрувати новітній досвід, що накопичений громадськими організаціями, в міжрегіональні, національні та міжнародні процеси, не залишаючись в стороні від реалізації глобальної політики загальної екологічної безпеки. В цьому напрямку вже багато робиться.
- Наведіть, будь ласка, приклад.
- Із задоволенням. У травні, 31го, в Запоріжжі в рамках Всеукраїнського «Хортицького форуму» пройшла конференція «Екологічне партнерство» за участю американських захисників природи з Центру безпечної енергії та представників департаменту екології міста Сан-Франциско, які розповіли про свої складнощі та про те, як вони їх вирішують. Всі матеріали були опубліковані на сайті і, судячи з кількості читачів цих веб-сторінок, це є цікавими для наших читачів.
- Тобто, Ви ведете якийсь підрахунок відвідувачів? 
- В нас є статистичні дані щодо кількості відвідувань сайту. За весь період його існування на ньому побувало 31 470 відвідувачів, загальна кількість переглядів сторінок 74 000 (жовтень 2008). Перше місце займають українці, друге – американці, третє – росіяни. Активно переглядається сайт жителями країн Євросоюзу. Порівнюючи кількість відвідувань нашого сайту з іншими екологічними сайтами, приймаючи до уваги кількість переглядів сторінок за весь період, можна зробити висновок, що високий рейтинг нашого ресурсу свідчить про ефективну політику редакційної ради і, відповідно, позитивний вплив нашої діяльності на розвиток екологічного інформаційного простору в Запорізькій області.
- Що ж. Я теж можу, враховуючи нашу бесіду, зробити висновок, що створення такого ресурсу є важливим і необхідним на сьогодні для ефективної діяльності НГО. Адже, Інтернет – це крок до майбутнього. Наостанок бажаю редакційній раді сайту творчого натхнення, цікавих новин, та ефективності у праці.
Тетяна Голубицька

Просмотров: 1065 | Добавил: Панночка | Рейтинг: 5.0/3
Всего комментариев: 0
avatar

Форма входа

Поиск

Новые комментарии

Удивительно красивая мелодия в стиле группы "Зодиак" или французского ансамбля "Спейс

Проєкт пошуку нової мелодії для гімну "Республіки Мрії". Доєднуйтесь!

Нова пісня про те, як це важливо - вірити та чекати.

Красива пісня про цінність життя.

Друзья сайта

Статистика


Онлайн всего: 20
Гостей: 20
Пользователей: 0
Flag Counter